Фото – Астра Бенд одржа концерт во Валандово со песни од Тоше Проески за неговиот роденден

1867

Во кино салата при Домот на културата во  Валандово се одржа концерт во чест на легендарната македонска, музичка ѕвезда – Тоше Проески кој доколку беше жив ќе наполнеше 38 години. Концертот го одржа „Астра бенд’’ кои ги отпеа незаборавните и големи хитови на македонската икона

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.