дома Спорт Струмичка Беласица донесе уште едно засилување а договори дури осум пријателски натпревари

Струмичка Беласица донесе уште едно засилување а договори дури осум пријателски натпревари

1282
струмичка беласица на подготовки

Струмичка Беласица која ова недела ги започна пдоготовките за пролетниот дел од првенството предводена од новиот стратег Ѓоре Јовановски, донесе уште едно засилување. Станува збор за младинскиот репрезентативец Бесар Гуџуфи кој настапуваше за Вардар. Откако дојде тренерот Јовановски, фенерџијата Беласица во сопствените редови ги донесе Оливер Пеев и Бенјамин Демири, како и српските фудбалери: Александар Вулиќ голман, Страхиња Шево, Давор Аврамовиќ  Миленко Мијатовиќ

ФК  Беласица го изготви и планот со контролни пријателски мечеви со кои ќе се темпира формата на синобелите за опстанок. Како што објави Спортмедиа ќе се игра со  Тиквеш  на 21.01 по што следува дуелот со Плачковица на 23.01 па со екипата на Њу Старс на 25.01. Во распоредот се и дуелите со Кожуф на 27.01 со Раднички од Сремска Митровица на 30.01 со тимот на Царско Село од Бугарија на 01.февруари. Струмичка Беласица пријателски ќе ги одмери силите и со Слога Виница  на 03.02 а тука е и дуелот со Брегалница на 6 ти февруари .

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.