Синоќа за 6 часа во Југоистокот фатени 13 возачи под дејство на алкохол, најмногу во Гевгелија

3346

Вкупно 13 возачи се фатени синоќа во Југоистокот како управувале возила под дејство на алкохол. Како што соопшти СВР Струмица станува збор за акциска контрола во која освен за откривање на пијани возачи биле констатирани и други 30 прекршоци кои се санкционирани согласно законот за безбедност во сообраќајот и законот за возила

,,Во времето од 20.00 часот на 07.02.2021 година до 02.00 часот на 08.02.2021 година на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол. Притоа, биле санкционирани 13 возачи кои возеле под дејство на лакохол, а санкционирани се и 30 останати прекршоци” стои во информацијата на СВР Струмица

Како што не информираа најмногу возачи кои учествувале во сообраќајот под дејство на алкохол се откриени на подрачјето на ПС Гевгелија – 6. По тројца возачи се откриени на подрачјата на ПС Струмица и ПС Радовиш и еден на територијата на ПС Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.