Се преврте автобус кај Василево, повреден само шоферот

1532

Доцна попладнево како што објави порталот СтрумицаНет на патот Василево Пиперево од засега непознати причини излетал автобус на Струмица експрес во кој немало патници при што полесно е повреден возачот 46 годишниот А.М. кој со возило на Итната медицинска помош бил префрлен во струмичката болница. На местото на настанот интервенирала и екипа на ТППЕ Струмица но и надлежни екипи кои извршиле увид за причните за излетување на автобусот кој се превртел.

Повеќе на www.strumicanet.com

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.