Радовиш ја продлабочува соработката со турската општина Селчук (фото)

558

На покана на Градоначалничката на општина Селчук а по повод 53-от ЕФЕС Фестивал, Градоначалникот Ацо Ристов заедно со членовите на Советот Д-р Ванчо Ристов и Енис Омер, како и Градоначалникот на општина Конче Златко Ристов, се во официјална посета на општина Селчук, Република Турција.

,,Со Селчук сме збратимени уште од 1994 година и таа соработка трае до ден денес.
Нивното искуство на полето на туризмот и културата е докажано и тие практики мораме да ги споделуваме и кај нас.Мултикултурата и меѓуетничката соработка се нашиот столб за развој. Продолжуваме заедно кон подобра иднина за сите нас,, објави градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.