Младенци од струмичко Сарај добија HYUNDAI BAYON, откако тетка им подарила 13 грепки како свадбен подарок ! (фото)

1351

Младенците Невенка и Мартин Стојчеви од населното место Сарај- Општина Босилово добија возило HYUNDAI BAYON откако на свадбената цеременија што ја правиле на 14 август во ресторан Монализа во Радово, од тетка им како подарок добиле Среќа плус коверт со 13 инстант лоза, сите од серијата „7 х 7“. Лозовите ги гребале пет дена подоцна заедно со братот близнак на Мартин и неговата сопруга – Кирил и Деспина.

На 19 август поделувајќи си ги 13-те лоза од ковертот на тетката за гребење, добитниот лоз го изгребела Деспина, во име на Невенка и Мартин. Не ѝ се верувало кога изгребала три исти симболи HYUNDAI BAYON, па низ солзи радосници, пресреќна им го покажала лозот „7 х 7“, честитајќи им нова кола.

,,Невенка и Мартин влегуваат во сè поголемото семејство Среќа плус добитници. Од почетокот на трендот, од март 2015-та, славиме со младенци кои добија поголеми парични суми од лозови подарени на свадба, но и веќе шест брачни пара добија возила од различни лозови. Од 2016-та до сега, брачен пар во Скопје го возат својот бел Фолксваген пасат; младенци во Прилеп добија Киа спортаж; една Тојота аурис хибрид беше добиена на лоз во коверт на свадба во Битола, а една во Скопје, а потоа и Мини купер во Битола. Сега Невенка и Мартин ќе го возат својот свадбен HYUNDAI BAYON,, соопштија од Државна Лотарија

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.