Ленче ти си мега пејач – кажал Маре откако Ленче Кукиќ маестрално ја извела ,,Галеб тажен’’ во ,,Никогаш не е доцна,,

3589

Ленче Кукиќ се пласираше во четвртиот круг од музичкото балканско шоу ,, Никогаш не е доцна’’ објави порталот Грандонлајн под наслов,, Судар на две пејачки големини,,.  Во дуелот со Милена Јовановска ,  Ленче Кукиќ  ги освоила симпатиите на жирито со интерпретацијата на ,, Галеб тажен ,, од Верица Ристевска. Песната како што јавуваат српските медиуми Ленче ја извела маестрално во стил како што впрочем навикнале да ја слушаат во досегашниот тек од ова натпреварварување.

,,Ленче  беше совршена,, потенцирала противкандидатката Милена Јовановска за вокалот на музичката група ,,Јупитер’’ од Струмица која уште еднаш брилирала на сцената на Гранд продукција во балканското музичко шоу ,, Никогаш не е доцна’’

Драган Којиќ -Кеба член на жирито за четвртиот круг откако ја слушнал Ленче Кукиќ  искоментирал ,, Ленче ти си најдобра пејачка,, , додека искусниот Саша Милошевиќ – Маре ,,Ленче ти си мега пејач’’

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.