Ленче и Горан со Јупитер повторно ги распееа струмичани, овации и за младиот Иван (фото)

2187

Ленче и Горан со бендот Јупитер не залудно се најбараниот музички бенд во земјава и пошироко. На празничниот концерт за патронот на Струмиа СВ. 15 Тивериополски Свештеномаченици, насловен како ,,Јупитер за градот’’ тие повторно ги освоија и разнежнија срцата на струмичани. Во глас се пееа  хитовите на Ленче и Горан кои на музичкато шоу ,,Никад није касно“ на Гранд продукција победија со своите моќни вокали.

На сцената се појави и нивниот син Иван кој ја надополни атмосферата во салата при НЦУК ,,Антон Панов’’ во Струмица. Тој освен што се истакнува како музичар, крие и вокални потенцијали за што доби овации од струмичани кои ја преполнија салата за да уживаат во новото музичко шоу на ,,Јупитер’’ кои станаа вистински промотори на Струмица и  македонската музика.

На концертот ,, Јупитер за градот’’ имаше и гости меѓу кои  и Благица Калева. Сите тие беа испраќани со аплаузи од сцената кои донесоа едно различно музичко патување.

фото Радио СтрумицаНет 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.