Градоначалникот Конзулов додели 13 таблет компјутери на ученици од ОУ “Никола Карев” во Радовиш

1065
Првиот човек на општина Радовиш Герасим Конзулов објави дека 13 ученици од социјално ранливи семејства добија таблети за следење на наставата од далечина. Таблетите се донација од компанијата Макпетрол
,,Таблетите се наменети за ученици од социјално-ранливи семејства кои се соочуваат со недостиг на соодветни услови за следење на далечинска настава.
Благодарност до “Макпетрол” АД Скопје, која како општествено одговорна компанија ги донираше таблетите на Општината’’, стои на официјалната ФБ страна на градоначалникот на Радовиш Герасим Конзулов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.