Валандовската полиција приведе Србин кој на бензиската во Јосифово повредил жител од Пирава

536

На 31.03.2024 во 03.45 часот полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода српскиот државјанин М.С.(26), кој околу 01.30 часот на бензинска пумпа во село Јосифово со остар предмет го нападнал 31 годишен жител од село Пирава, валандовско, нанесувајќи му повреди, констатирани од лекар во Итна медицинска помош Гевгелија.

Српскиот државјанин бил задржан во Полициската станица Гевгелија, за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија, по чии насоки во текот на денот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.