дома тагови фудбал

таг: фудбал

Љупче Дориев прогласен за фудбалер на месецот во Узбекистан – во шампионатот е на врвот по постигнати голови !

Љупче Дориев од Зубово кој потекнува од струмичката фудбалска школа е прогласен за играч на месецот и странец во суперлигашкото натпреварување во Узбекистан. Наградата...

За други се навива но Тиверија се сака, промовирана монографијата „100 години ФК Тиверија – еден век фудбалска историја“

Промовирана монографијата „100 години Тиверија - еден век фудбалска историја“ од авторите Ристе Секулов и Александар Стојаов кои на 220 страни го опишуваат развојот...

ФК Брера Струмица планира силен турнир за младите – преговара со екипи од Италија, Србија, Хрватска и Шпанија (видео)

Претседателот на ФК „Брера Струмица“ - Горан Пандев најави дека клубот планира да организира силен меѓународен младински турнир кој ќе се одржи во Струмица....

Атанасов и Дориев повикани во македонската репрезентација, Милевски ги планира против Грузија и Бугарија

Струмичанецот Јани Атанасов од Пиперево доби повик од селекторот Благоја Милевски да биде дел од сениорската репрезентација на Македонија во мечевите против Грузија и...

Беласица го доби распоредот на дуелите од Втората лига Исток, за камбек во елитата стартува со радовишки Детонит

Во „ФФМ денеска беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона во ВТОРА македонска фудбалска лига која и ова година...

Беласица гради тим за успех во Втора лига и враќање во елитата, ангажираше дури 11 млади играчи

Струмичка Беласица ги финишира подготовките за стартот на новата првенствена сезона во Втората Фудбалска лига, чии натпревари треба да започнат на 28 август. Синобелите...

Ќе се потрудам за јубилејот од 100 години ФК Беласица да се врати во ПМФЛ, вели новиот тренер на...

Младиот стратег Стојанов Александар е назначен за нов шеф на стручниот штаб на ФК Беласица соопшти клубот на својата официјална ФБ страна. Управата на клубот...

УЕФА со видео ја престави Македонија како учесник на ЕУРО 2020 а Пандев како водечки стрелец на селекцијата (видео)

Македонската фудбалска репрезентација во недела го игра првиот меч од групната фаза на Европското првенство во фудбал. нашата фудбалска експидиција веќе два дена е...

Пандевци славеа против Македонија ЃП во Скопје, Марио Крстовски стрелец на головите (видео)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа нова победа во првенството со која се пробиваат на средината од прволигашката табела. Во Скопје повторно ја совладаа Македонија...

Пандевци со голот на Велиновски славеа против Струга и скокнаа две места на табелата (видео)

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа против Струга Трим Љум во рамките на 24 првенствено коло и со новите три бода излегуваат од опасната...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Двајца повредени во сообрaќајка на обиколницата кај Богданци

На 21.07.2024 година во 04.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на регионален пат 1109 (Обиколница Богданци), се случила сообраќајна несреќа помеѓу...