дома тагови фудбал

таг: фудбал

Пандевци со ремек дело на Стоилов освоија бод кај Струга ТЉ и реагираат на досудениот пенал за домаќините (видео)

Фудбалерите на Академија Пандев  освоија бод на тешкото гостување кај Струга Трим Љум откако одиграа 1:1. Во офанзивен меч од актерите на двата трима,...

Беласица со реми против Работнички, Размоски со супер гол и Каланоски од пенал донесоа нов бод (видео)

Фудбалерите на струмичка Беласица не успеа да дојдат до третата првенствена победа по ред по славјето над градскиот ривал и Силекс во Кратово. На...

Беласица преку Каланоски го шокираше Силекс во Кратово – врза две победи едноподруго (видео)

Струмичка Беласица го направи најголемото изненадување во 12 тото првенствено коло. На гостувањето кај Силекс во Кратово забележа минимална но значајна победа за враќање...

Три пенали, пет гола – Пандевци славеа против Пелистер и стасаа до третата победа (видео)

Академија Пандев успеа да ја круниса добрата игра со победа против Пелистер од Битола на СРЦ Пандев во Струмица и да стаса до третата...

Струмичани стрелци и за младите селекции на Македонија, Атанасов против Израел, Терзиев против Црна Гора (видео)

Освен Горан Пандев кој постигна гол и ја однесе македонската фудбалска репрезентација на ЕП, вчера се истакнаа уште двајца струмичани во дресот на Македонија...

Синоќешниот меч го следев со грч и трема, оти сонот на Горан беше и моја желба, вели Ристо Пандев

Мечот Грузија Македонија го следев во грч и трема и тоа сам дома а за победата заслужни се сите момци не само мојот син....

Балканските медиуми го величат Горан Пандев кој ја однесе Македонија на ЕП

,,Горан Пандев ја однесе на Европско првенство’’ ,, До денес беше херој а од сега Божество’’ ,,Пандев постигна гол за историја на Македонија’’. Ова...

Се надевам дека сонот ќе ми се исполни да играм на ЕП, Пандев пред историскиот меч Македонија – Грузија...

Првата цел кога почнав да играм фудбал ми беше да играм во светиот дрес на репрезентацијата. Играм речиси 20 години и сега сме на...

Беласица дојде до победа, славеше против Академија Пандев на СРЦ ,,Пандев” во Струмица ( видео од головите)

Беласица кончено дојде до првата првенствена победа и тоа против градскиот ривал Академија Пандев. Во рамките на 11 тото првенствено коло, во првото градско...

Беласица извлече бод во дуелот со Борец, поведе преку Каланоски а се спаси од пораз со гол на Сулев...

Струмичка Беласица го освои и вториот бод во првенството откако на свој терен одигра нерешено со Борец од Велес кој според играта го сакаше...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Александар Стојанов поставен за прв тренер на ФК Беласица откако замина...

Откако Васе Беќаров и ФК Беласица спогодбено се разделија на едно коло пред крајот на есенската полуетапа, управата на клубот донесе одлука на клупата...