дома тагови ФК Беласица

таг: ФК Беласица

Славеничко фото на Беласица по победата над фаворитот Шкупи во Скопје со голот на Демир (видео)

Фудбалерите на Беласица го направија најголемото изнендадување на 27 првенствено коло од Првата фудбалска лига на Македонија откако во гости славеа победа над фаврозирираниот...

Беласица и А. Пандев одиграа без голови, освоија по бод ама опстанокот во елитата сеуште им виси !

Второто градско фудбалско дерби помеѓу струмичките прволигаши Беласица и Академија Пандев помина без голови со што продолжи слабиот процент на реализација на двата тима...

Јовановски замина од кормилото на Беласица, со раководството на клубот не бил на иста бранова должина

Ѓоре Јовановски по вчерашниот пораз од Борец во Велес си поднесе оставка од кормилото на струмичка Беласица која се наоѓа на последната позиција на...

Беласица загуби во првата контролка, стратегот Ѓоре Јовановски ги тестираше младите

Струмичка Беласица ги почна контролните средби за пролетниот дел од шампионатот. На теренот со вештачка трева денес одиграа пријателски меч со второлигашот Тиквеш од...

Струмичка Беласица донесе уште едно засилување а договори дури осум пријателски натпревари

Струмичка Беласица која ова недела ги започна пдоготовките за пролетниот дел од првенството предводена од новиот стратег Ѓоре Јовановски, донесе уште едно засилување. Станува...

Колку чинат струмичките фудбалски прволигаши и кој се нивните најскапи фудбалери според Трансфермаркт

Според ,,Трансфермаркт’’ сајтот кој ги следи трансферите и ги вреднува фудбалерите но и клубовите, Првата македонска фудбалска лига тежи околу 38 милиони евра а...

Беласица на чело со Ѓоре Јовановски и шест нови засилувања ги почна подготовките за опстанок во елитата (фото)

Струмичка Беласица денеска ги почна подготовките за пролетниот дел од прволигашкото првенство. Како што и најавија медиумите, струмичките сино бели во походот за опстанок...

Беласица со пораз од Вардар ја завршија есенската полуетапа, Мирчевски им даде гол во 16 секунда од мечот (видео)

Беласица со пораз го заврши есенскиот дел од шампионатот. На свој терен претрпеа пораз од Вардар со 3:0. Мирчевски кој до пред некое колобеше...

Пандевци играа, притискаа ама Шкендија славеше победа на СРЦ Пандев во Струмица

Академија Пандев не успеа да извлече поволен резултат во дуелот со лидерот на прволигашката табела - тетовска Шкендија. Струмичани играа, комбицнираа, креираа акции но...

Беласица не издржа во второто полувреме и претрпе пораз од Македонија ЃП со 3:1 (видео)

Беласица не го издржа притисокот од Македонија ЃП и претрпе пораз на свој терен со кој останаа заковени на последната позиција на прволигашката табела....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...