дома тагови ФК Беласица

таг: ФК Беласица

Беласица конечно проработе и со пет гола против Росоман се пласира во следната фаза од Купот

Струмичките сино бели кои го носат фенерот во фудбалската елита конечно проработија со голови. Во рамките на 16 финалето од фудбалскиот КУП на Македонија забележаа...

Нов пораз на Беласица, Шкендија се прошета со 3:0 на стадионот во Струмица (видео)

Фудбалерите на Беласица никако да ја прекинат лошата серија со порази. На стадионот Благој Истатов во Струмица немаа сили да и парираат на тетовска...

Пинда го промовираше идејното решение за нов стадион во Струмица, што би се градел на постоечкиот кој сака да...

Претседателот на ФК Беласица Славчо Васков-Пинда го презентираше идејното решение за новиот стадион во Струмица што сака да го подигне на постоечкиот а ќе го...

ФК Беласица објави како ќе изгледа новиот стадион за кој во петок ќе има промоција на проектот (фото)

ФК Беласица на својата официјална ФБ страна попладнево објави фотографии од идејното решение како би изгледал новиот стадион Благој Истатов. Неколку часа претходно пак...

Беласица и А. Пандев со порази го стартуваа првенството, синобелите дома примија 6 гола а пандевци во гости 1...

Двата струмички прволигаши Беласица и А.Пандев со проази го почнаа новиот фудбалски шампионат. Синобелите на свој терен доживеа дебакл од кратовски Силекс кој славеше...

Таневски: На зелениот терен ќе бидеме подобар противник од секого па и од Беласица

Дрнка.МК: Стартува новата првенствена сезона. Колку Академија Пандев е подготвена и што може да се очекува во првиот меч со Пелистер, бидејки според препораките...

Милков: Опстанокот во Првата лига ќе ни биде императив, зелениот терен ќе каже кој е подобар

Дрнка.МК: Повратникот во елитата дали е максимално подготвен за стартот на првенството со Силекс и дали е хендикеп што ќе се игра без публика Милков: Подготвени...

Објавен распоредот за мечевите од Првата фудбалска лига – кога ќе има соочувања меѓу А. Пандев и Беласица ?

Двата струмички фудбалски прволигаши Академија Пандев и Беласица во новата натпреварувачка сезона во Првата лига ќе се соочат на 1 ноември во рамките на...

Подигната табла со имиња на сите 200 спортисти кои ги дала населбата Бабјак-Чифлик од Струмица (фото)

На иницијатива на неколку струмичани кои директно или индиректно биле поврзани со струмичкиот спорт, на кружниот тек кај ,,Бурчо’’ кој своевремено бил земјен спортски...

Беласица договори пет меча на кои ќе ја темпира формата за Прва лига, ги објави ривалите и термините

Струмичките сино бели го објавија распоредот на контролните средби за новата првенствена сезона каде повторно се враќа во елитата. ФК Беласица на својата официјална...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Нови 16 позитивни на коронавирус во Југоистокот, бројката на активни случаи...

Вкупно 16 нови случаи позитивни на ковид-19 регистрираа здравствените власти во Југоистокот. Според денешната статистика објавена од министерството за здравство евидентирани се 7 новозаболени...