дома тагови субвенции

таг: субвенции

Пуштени парите за предадено производство во преработувачки капацитети од 3 денари за кг.

МЗШВ ги информира земјоделците дека Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој - АФПЗРР, ја реализираше исплатата по основ на допоплнителни директни...

Гевгелија ќе доделува 5 илјади денари субвенции за граѓани од општината кои ќе набават нов велосипед

Советот на општина Гевгелија на денешната седница донесе одлука за субвенционирање на граѓани од ова општина кои ќе набават нов велосипед од економски оператори кои...

Субвенции за инвертер клими до 20 илјади денари за домакинства ќе дава општина Василево (ВИДЕО)

Општина Василево ќе субвенционира 40 домакинства кои ќе набават и монтираат високоефикасни инвертер клима уреди. Вака соопшти градоначалникот на Василево Славе Андонов откако Советот...

Општина Струмица ќе ја субвенционира цената на гасот со 10 денари за да повеќе се користи овој еко енергенс

Општина Струмица ќе ја субвенционира цената на гасот со 10 денари. За таа намена предвидени се 3 милиони денари во Буџетот за идната година....

Почна аплицирањето за субвенции од 3 денари за предадено производство кај преработувачи

Почна аплицирањето за субвенции за произведени и предадени градинарски и овошни култури во преработувачки капацитети.Сите земјоделци кои во период од 26- ти декември 2020...

Почнува аплицирањето за земјоделски субвенции за 2021, пријавувањето до 31 -ви мај !

Од денеска почнува аплицирањето за добивање на финансиска поддршка во земјоделството. Крајниот рок за доставување на барања е 31- ви мај 2021 година. Сите...

Пуштени парите за субвенции за лозарите, државата исплати околу 9 милиони евра пред Св.Трифун

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој на сметките на 14.113 лица кои одгледуваат лозови насади исплати вкупно 550.741.044 денари. Станува збор за...

Општина Богданци ќе дава субвенции од 300 денари месечно за потрошена вода на лица од социјален ризик

Општина Богданци ќе  субвенционира трошоци за комунални услуги на граѓаните од ова општина кои се изложени на социјални ризици, конкретно ќе дава субвенции од ...

Исплатени субвенциите за органско производство, 658 лица ќе добијат 91,6 милиони денари

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој денеска на сметките на 658 лица исплати  91,6 милиони денари за одгледувачите на органско производство. Директорот...

Пуштени парите за субвенции за предадени градинарски и овошни култури кај преработувачите, кажа Бабовски

Првиот човек на АФПРЗЗ Николче Бабовски истакна дека се исплатени 229,5 милиони денари за предадени градинарски и овошни култури во преработувачки капацитети. Станува збор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Регулаторна одлучи: Од полноќ поевтинуваат бензините, дизелот не

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува за 1,50 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката  од 01.12.2022 година. Со тоа...