дома тагови Перо Костадинов

таг: Перо Костадинов

Валандовско Јосифово добива нова детска градинка по највисоки стандарди, ќе има капацитет од 50 деца (фото)

Министерството за труд и социјална политика започна постапка на системот за јавни набавки за избор на градежна фирма, за изградба на нова детска градинка...

Парите за новогодишно украсување, Валандово ќе ги пренасочи за Центарот за деца со попреченост во општината

Општина Валандово распиша оглас за новогодишно украсување, но по реакции на валандовчани се предомисли. Средствата од половина милион денари што биле за таа намена, ...

МЕПСО инвестираше 770 илјади евра за постабилно напојување од електромрежата во реоните на Валандово Богданци и Гевгелија

Со заем од Европската банка за обнова и развој во висина од 770 илјади евра, АД Мепсо изврши замена на опремата стара 40 години...

Општина Валандово склучи договор за уредување на паркинг простор на улица Моша Пијаде во висина од 35 илјади евра

Општина Валандово деновиве склучи договор со фирмата ЈБТ Проинженеринг ДОО од Валандово  за уредување на паркинг простор на улицата Моша Пијаде, како дел од...

Култното место на валандовчани, патеката до Св. Ѓорѓија доби нов лик и прерасна во место за одмор, релаксација и...

Патеката од Валандово до манастирот Св. Ѓорѓија која се градеше со средства од Бирото за регионален рамномерен развој што ги обезбеди Центарот за развој...

Центарот на Валандово ќе добие нов модерен и функционален лик, општината ја почна постапката за уредување и реставрација

Општинските власти на Валандово ја отпочнаа постапката за проширување и уредување на централното градско подрачје каде се сконцентрирани речиси сите институциите заради што улицата...

Општина Валандово со повеќе проекти во Удово кое добива современ и урбан лик со новиот плоштад

До крајот на месецов или почетокот на идниот треба да биде готов плоштадот со парк кој се гради во населеното место Удово во општина...

,,Убави сме, свои сме’’ повторно порачаа децата со попречености од модната ревија на здружението Вера во Струмица (фотогалерија)

Здружението за поддршка и помош на лица со даунов синдром „Вера“ од Струмица, и годинава организираше модна ревија во која учествуваа 30 тина дечиња...

Трчаа од Валандово до Гевгелија за пациентите со пуломонална хипертензија да имаат подобар живот и лекови на време

Здружението за пулмонална хипертензија ,, Момент плус’’ од Гевгелија организираше хуманитарно трчање од Валандово до Гевгелија преку Богданци, Стојаково и Богородица во должина од...

Министерот Спасовски ја посети реновираната полициска станица во Валандово за која се потрошени 3,1 милион денари

Министерот за внатрешни Оливер Спасовски ја посети полициска станица во Валандово која се реновираше со средства на МВР во висина од  3,1 милиони денари....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...