дома тагови Перо Костадинов

таг: Перо Костадинов

Кој сè ги понесе наградите на Фолк Фест Валандово кој годинава понуди нови 20 песни (фото)

Нови 20 фолк песни беа интерпретирани на 36 тото издание на Фолк фест Валандово каде според гласовите на жирито и присутните во салата каде...

Кој се ќе пее на Фолк Фест Валандово годинава – познати имињата и распоредот за главната фестивалска вечер

Фолк Фест Валандово годинава ќе се одржи од 26 до 28 мај при што според програмата предвидени се две предфестивалски вечери кои ќе се...

Костадинов: Валандовчани нема да плаќаат за децата во градинка – општината ќе ги покрие трошоците!

До крајот на месецов Советот на општина Валандово треба да ја донесе одлуката за ослободување на родителите од партиципација во детските градинки а ќе...

Смилјанов и Пандев најдобри на Ракијадата во Валандово која ги обедини лозарите и ја продолжија традицијата

Тандемот Никола Смилјанов и Владими Пандев испекоа најдобра ракија на денешната манифестацијата Валандовска ракијада што традиционално се одржува во Валандово. Тие според стручното жири...

Есенва ќе се распише тендер за изградба на главна водоводна линија во валандовско Калково

Есенва се очекува да се распиша тендерот за изградба на главната водоводна линија во населното место Калково. Вака соопшти министерот Благој Бочварски при последната...

Почна реконструкцијата на патот Јосифово-Калково, проект вреден 8,7 милиони денари

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, денеска оствари работна посета на општина Валандово каде со градоначалникот Костадин Костадинов разговараа за проектите кои се...

Нема пари од од годишните програми на Министерството за култура за Фолк Фест Валандово

,,Фолк Фест Валандово’’ годинава нема да добие пари од годишните програми на Министерството за култура како поддршка за организација и негово одржување. Во објавените резултати...

Се реконструира фудбалското игралиште во валандовско Пирава, целиот проект чини 67 илјади евра

Согласно поптишаниот договор, до крајот на месец јануари или почетокот на февруари треба да заврши реконструкцијата на фудбалското игралиште во Пирава во општина Валандово....

Костадинов ги повика жителите на Општина Валандово да достават предлози и заеднички да го креираат Буџетот

Првиот човек на општина Валандово, Перо Костадинов ги повика жителитe на општина Валандово да учествуваат во креирањето на Буџетот за идната година, преку пополнување...

Браќата Гошевски печеа ракија од калинка а Пандев и Смиланов најдобри на Валандовската ракијада (фото)

По пауза од една година заради пандемијата, денеска во Валандово се одржа 21 то издание на манифестацијата ,,Валандовска ракијада’’. На истата учествуваа 20 тина...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Славје на Академија Пандев на стартот од турнирот во Златибор- го...

Кадетскиот состав на Академија Пандев го шокираше ланскиот шампион на турнирот КУП на Пријателство што се одржува во Златибор. Со 1:0 на славеа победа...