дома тагови ОК Џио Струмица

таг: ОК Џио Струмица

Владо Милев избран за спортист на Струмица за 2020, кои се останатите во сениорска конкуренција !?

Одбојкарот на Џио Струмица Владо Милев ја понесе титулата Спротист на Струмица за минатата година. Тој на прогласувањето на најуспешните во струмичкиот спорт за...

Џио со нова победа, на Универзитет Тетово му одржа одбојкарска ,,лекција“ откако изгуби сет

Одбојкарите на “Џио Струмица“ ја забелажаа и 11 тата победа од исто толку мечеви во Првата лига откако попладнево во салата Парк го надиграа...

Џио Струмица есенски Шампион – во големото дерби го надигра Универзитет Тетово со 3:0

Одбојкарите на Џио Струмица со одлична игра го надигра  Универзитет Тетово со 3:0 во сетови и остана на лидерското место на прволигашката табела но...

Коронакризата го принуди Џио Струмица предвреме да го напушти Кипар и летне за Македонија

Одбојкарите на Џио Струмица го завршија настапот во Челинџ Купот само со еден натпревар против Омонија. Заради коронакризата и рестриктивните мерки кои ги објавија...

Кире Ричлиев: ОК Џио Струмица создаде силен состав за нови титули и успех во Евро Челенџ Купот

Одбојкарите на ,,Џио Струмица’’ ги почнаа подготовките за новата сезона во која основна цел ќе им биде освојување на националната двојна круна но и...

Време е да создадеме европски клуб, вели блокерот Ристо Николов кој потпиша уште една сезона во Џио Струмица

Струмичкиот одбојкарски прволигаш ,,Џио Струмица’’ во своите редови за следната натпреварувачка сезона го задржа средниот блокер и член на македонската одбојкарска репрезентација-Ристо Николов. Ова...

Сакам нови успеси и резултати на одбојкарска Струмица, вели Владо Милев кој потпиша за ОК Џио

По 13 години интернационална кариера, одбојкарскиот репрезентативец Владо Милев се враќа во Џио Струмица и како одбојкар и како спортски директор . И покрај...

Џио со победа на гостувањето кај грчкиот прволигаш Елпис во Солун, пред стартот контролка и со Ерзени од Албанија

Актуелниот носител на двојната круна од минатата сезона, ОК Џио Струмица денеска одигра пријателски меч со грчкиот прволигаш Елпис Ампелокипон во Солун, каде забележа...

Џио Струмица со Пирин Разлог во Бугарија, ја темпира формата за мечот со Вардар на 9 ти декември

Актуелниот шампион Џио Струмица овие денови престојува во Разлог - Бугарија каде ќе одигра пријателски мечеви со тамошниот одбојкарски тим Пирин. Станува збор за...

Шампионот Џио Струмица славеше на тешкото гостување во Тетово, сега се спрема за скопски Вардар

Одбојкарите на Џио Струмица забележаа победа против Универзитет Тетово кој се смета за еден од конкурентите за висок пласман ова сезона. На гостувањето во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарки од Струмица ќе ги бранат боите на Македонија на турнир...

Три девојчиња од Струмица се дел од македонската одбојкарска селекција до 16 години (генерација 2006 и помлади) која од утре до сабота ќе учествува...