дома тагови МЗШВ

таг: МЗШВ

Трајан Димковски од Куманово ќе биде нов министер за земјоделство, досега беше шеф на кабинетот на Николовски

Трајан Димковски од Куманово ќе биде новиот министер за земјоделство шумарство и водостопанство. Димковски досега беше шеф на кабинетот на министерот од овој ресор....

Исплатени 27 милиони евра субвенции за тутун, тутунарите од една компанија парите ќе ги добијат наредните денови

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој исплати над 80 отсто од вкупно планираната сума за субвенции за тутунот од реколтата 2018-та...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...