дома тагови марихуана

таг: марихуана

Приведен валандовчанец – полицијата во неговиот дом пронајде дрога, соопшти МВР

Полициски службеници од Полициската станица Валандово утрово го лишиле од слобода 34 годишниот П.Т. од Валандово бидејки како што информира МВР при претрес во...

Приведен радовишанец и жител од Ораовица, полицијата кај нив прoнашла марихуана

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода Д.Т.(31) од село Ораовица, радовишко и Р.А.(37) од Радовиш затоа што кај...

Приведени две лица од Гевгелија, полицијата кај едниот пронашла марихуана кај другиот муниција

Завчера полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација и заедничка акција со...

ОЈО Гевгелија отвори истрага за лицето од Кованец кој одгледувал марихуана – доби и притвор од 30 дена

Јавен обвинител од ОЈО Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Кованец, осомничено за кривично дело – Неовластено производство...

На ГП Богородица пресечен нарко канал, приведени 6 лица меѓу кои и жители од Стојаково и Попчево

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ...

Приведен жител на радовишко Ораовица, во неговиот дом пронајдена марихуана, соопшти МВР

Вчера околу 15.00 часот полициски службеници од Полициската станица Радовиш го лишиле од слобода А.Г.(21) од с.Ораовица, радовишко. При претрес во неговиот дом, извршен...

Две лица од Гевгелија и едно од Богданци приведени – кај нив пронајден хероин и марихуана

На 23.03.2021 во 11.30 часот на крстосница „Богородица“ на регионалниот пат Гевгелија –Богданци, од страна полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога...

МВР приведе двајца струмичани и двајца гевгеличани, кај нив пронашла марихуана

Во два одделни случаи полицијата вчера привела четири лица кај кои, како што информираше МВР била пронајдена марихуана. Во првиот случај лишени се од...

На ГП Богородица и кај Селемли запленети над половина тон марихуана, приведени три лица

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во две одделни акции пресече два канала за меѓународен транспорт на дрога и заплени...

Полицијата приведе двајца радовишани – во претрес на нивните домови пронашла марихуана

МВР информираше дека во два одделни случаи биле приведени двајца радовишани кај кои била пронајдена марихуана. Марихуаната била откриена во нивните домови откако полицијата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јапонија и понатаму ќе го помага македонското здравство, кажа амбасадорот Севада...

Aмбасадорот на Јапонија во земјава Хиронори Савада беше во посета на општина Гевглеија каде пред една година донираа нов рентген апарарат вреден 60 698...