дома тагови кучиња скитници

таг: кучиња скитници

Градоначалниците од Југоистокот одлучија да се формира Јавно претпријатие за справување со кучињата скитници

Градоначалниците од Југоистокот донесоа одлука за формирање на регионално Јавно претпријатие кое ќе управува со стационарите за кучињата скитници и ќе врши заловување, транспортирање...

Набавени две возила со кои ќе се заловуваат бездомните животни во Југоисточниот регион, ќе бидат дадени на Струмица и...

Центарот за развој на Југоисточниот плански регион набави  две возила со кои ќе се заловуваат бездомните животни кои ќе бидат во функција на стационарите...

Стационарот за бездомни кучиња во Струмица при крај, вториот ќе се гради кај Казандол Валандовско

Вториот стационар за бездомни кучиња планиран во Југоистокот нема да се гради во Гевгелија. Општинските власти за локалитетот ,,Сува река’’ не успеале да ги...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...