дома тагови кошарка

таг: кошарка

Во Гевгелија убедлива победа на Македонија против Норвешка, во недела со Данска

Македонската кошаркарска селекција забележа убедлива победа против Норвешка во спортската сала во Гевгелија во претквалификациите за Евробаскетот каде публиката беше шестиот играч на избраниците...

KК Струмица славеше против Феникс, ја оствари првата победа во која Стаменковиќ блескаше !

Лошо почнаа но со одлична игра во продолжението, кошаркарите на Струмица предводедни од расположениот Стаменковиќ ја забележаа првата првенствена победа во Првата лига. Во...

Струмичанецот Димитар Пандев потпиша за македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје

24 годишниот Димитар Пандев од Струмица кој беше во САД и настапуваше во НЦАА лигата за повеке универзитети стави потпис за актуелниот македонски шампион МЗТ...

Струмичанецот Зетов предводник во победата на Македонија против Црна Гора на Европското У16

Македонската кошаркарска репрезентација У16 славеше победа против селекцијата на Црна Гора со 69:62 на Европското првенство Дивизија „А“ за кошаркари „Под 16“ години каде...

Кошаркарите на Струмица итаат кон Прва лига, славеа над Шкупи во првиот меч

Маестрална игра на кошаркарите на Струмица во плеј офф завршницата против Шкупи. На свој терен славеа со 87:73 и поведоа со 1:0 во серијата...

Струмичанецот Пандев се враќа во форма, со неговиот IUPUI Jaguars славеше победа во НЦАА лигата

Струмичанецот Димитар Пандев кој минатото лето потпиша за најдобрата колеџ екипа IUPUI Jaguars од Индијана САД и настапува во НЦАА лигата, забележа победа во дуелот со Сполдинг...

Никогаш не се откажувај – Ана од Гевгелија го победи ракот и стаса до светскиот избор Мiss Earth ...

21 годишната гевгеличанка Ана Брзанова апослвент на економскиот факултет, деновиве интензивно работи и се подготвува за финалната вечер за изборот на Miss Earth кој...

По ФМП, гевгелиски Кожув го надигра и Работнички во Скопје и се враќа во игра за Супер лига

Во рамките на 14 тото првенствено коло од Првата кошаркарска лига на Македонија екипата на Кожув од Гевгелија славеше кај Работнички во Скопје со...

Струмичанецот Димитар Пандев дебитираше со победа во дресот на IUPUI во NCAA колеџ лигата во САД

Струмичанецот Димитар Пандев кој ова лето потпиша за најдобрата колеџ екипа во  IUPUI Jaguars од Индијана САД,  викендов дебитираше во  NCAA (D1) лигата каде со својот...

Првото струмичко кошаркарско дерби од Втората лига го доби КК Струмица кој славеше против КК Ролинг 08 (фото)

Во рамките на осмото првенствено коло од Втората кошаркарска лига Исток се сретнаа двата струмички кошаркарски клуба КК Струмица и КК Ролинг 08. Во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пронајдена марихуана кај лица од Колешино, Ново Село, Бориево, полицијата ги...

На 22.04.2024 во 19.30 часот во Ново Село полициски службеници од СВР Струмица ги лишиле од слобода Д.К.(42) и К.Ѓ.(29), двајцата од село Колешино, струмичко....