дома тагови кошарка

таг: кошарка

КК Струмица во гости го надигра Куманово, славеше победа со 16 поени разлика

Второлигашот Струмица во рамките на третото првенствено коло во својата група ја забележа првата победа ова сезона и тоа во гости кај Куманово. Избраниците...

Панов доби стипендија за да игра во НЦАА лигата во САД – ,,Сонот полека ми се исполнува, НБА е...

Струмичкиот кошаркарски интернационалец Кирил Панов останува уште четири години во САД откако доби стипендија од приватниот ,,Mississippi College’’ за да биде дел од нивниот...

Во наредниот период нема да се игра кошарка, КФСМ ги прекина сите натпреварувања заради коронавирусот

Кошаркарската Федерација донесе одлука да се прекинат сите натпреварувања под нивна палка заради превенција од ширење на коронавирусот. Според известувањето од федерацијата, од денеска...

Кошаркарите на Струмица со нова победа, славеа и во Куманово каде малку фалеше да постигнат 100 поени

Второлигашот Струмица ја прокнижи и седмата победа во првенството откако на гостувањето во Куманово славеа со 96:87 (26:31 20:26 20:21 21:18) против домашниот тим. Со...

KK Струмица славеше на дербито во Скопје против Феникс со звукот на сирената и го осигури второто место во...

Одличното второ полувреме и присебноста на Абрашев во последната секунда им донесоа победа на кошаркарите на Струмица на тешкото гостување во Скопје во дерби...

Кожув го надмудри Гостивар во завршницата и забележа нова победа со која повторно се лидери

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија забележаа значајна победа против директниот ривал за висок пласман тимот на Гостивар и се реваншираше за есенскиот пораз. Во...

KK Струмица во сабота во СОУ ,,Никола Карев’’ игра против ТФТ Скопје за превземање на првото место во Втората...

Викендов продолжуваат натпреварите од Втората кошаркарска лига каде што вниманието го привлекува мечот во Струмица каде се среќаваат двете најдобри екипи од источното друштво....

Струмичанецот Кирил Панов од Шпанија се пресели во САД во Академија која има исфрлено над 10-тина НБА играчи

По пет години во Шпанија младиот кошаркарски талент од Струмица Кирил Панов кариерата ја продолжува во САД. Тој од октомври настапува за  ,,Kennedy Elite...

Нова победа на второлигашот Струмица, славеше над Спарта во Скопје – кош шоу на Абрашев и Димитриев

Тимот на КК ,,Струмица''  кој се натпреварува во источната Втора лига забележа нова победа со која остануваат во игра за камбек во елитата. Славеа...

Второлигашот Струмица ги најави амбициите за камбек во елитата, славеше и против Баскет Кам

Кошаркарите на Струмица забележаа нова победа со која остануваат во игра за првата позиција во Втората Лига Исток. Во салата при СОУ Никола Карев...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...