дома тагови кошарка

таг: кошарка

Гевгелиски Кожув не го дава врвот, ги надигра и ФМП за шеста победа во првенството

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија ја забележаа и шестата победа во шампионатот откако на свој терен славеа против Академија ФМП со 87:78 со која...

Нова победа на второлигашот Струмица, му оддржа кошаркарска лекција на екс прволигашот Шкупи од Скопје

Кошаркарите на Струмица ја забележаа и втората победа во Втората лига откако на свој терен забележаа победа против ланскиот прволигаш скопски Шкупи со 84:51...

Кошаркарите на Кожув со убедлива победа над МЗТ Уни Банка – врзаа три победи и станаа лидери

По несреќниот пораз во првото коло, кошаркарите на Кожув од Гевгелија врзаа три последователни победи со кои го првзеде лидерското место во најелитното кошаркарско...

КК ,,Кожув’’ од Гевгелија крои Шампионски состав, се засили со литванецот Зданавичиус (видео) а го донесе и србинот Павловиќ

Гевгелиски Кожув на дваесетина дена пред почетокот на новата сезона почна да се засилува и да прави тим за високи дострели ова сезона во...

Струмица заслужува да има сениорски клуб во кошарка за децата и публиката, вели Илиевски кој влегува во КК Струмица

Струмичката кошарка во сениорска конкуренција последниве години стагнира. Од град со своевремно два клуба, град со кошаркарска титула не е во ред да нема...

Владо Илиевски влегува во КК ,,Струмица” со цел општината да има кошаркарски второлигаш !?

Се поизвесно е дека Струмица ќе има свој преставник во Втората кошаркарска лига. Како што дознаваме струмичкиот интернационалец и своевремено репрезентативец Владо Илиевски влегува...

Струмица да добие кошаркарски второлигаш – врвот на КФСМ со владини советници на средба со градоначалникот Јаневски

Како да се врати сјајот на кошарката во Струмица во сениорска конкуренција. Ова било темата на средбата меѓу градоначалникот на Струмица Коста Јаневски со...

Струмица домаќин на млади играчи од екс YU кошаркарски центри – стартува турнирот „Кошарка без граници 2019’’

Потенцијалот на поранешните југословенски кошаркарски центри но и сегашни гиганти во наредниве денови ќе бидат гости на КК Струмица кој го организира првиот меѓународен...

Блокотехна преку Гостивар ќе атакува на КУП титулата – Кожув немоќен пред МЗТ

Познати се полуфиналните двојки од кошаркарскиот КУП на Македонија што се одржува во Гевгелија. Тимот што ја освои балканската БИБЛ лига, гевгелискиот тим Блокотехна...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...