дома тагови КК Кожув

таг: КК Кожув

Гевгелиски Кожув остана во кошаркарската елита, по втор пат го секна Црн Дрим од Струга

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија и во следната натпреварувачка сезона ќе бидат во елитата откако по втор пат славеа над тимот Црн Дрим од...

По ФМП, гевгелиски Кожув го надигра и Работнички во Скопје и се враќа во игра за Супер лига

Во рамките на 14 тото првенствено коло од Првата кошаркарска лига на Македонија екипата на Кожув од Гевгелија славеше кај Работнички во Скопје со...

Во наредниот период нема да се игра кошарка, КФСМ ги прекина сите натпреварувања заради коронавирусот

Кошаркарската Федерација донесе одлука да се прекинат сите натпреварувања под нивна палка заради превенција од ширење на коронавирусот. Според известувањето од федерацијата, од денеска...

Кожув го надмудри Гостивар во завршницата и забележа нова победа со која повторно се лидери

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија забележаа значајна победа против директниот ривал за висок пласман тимот на Гостивар и се реваншираше за есенскиот пораз. Во...

КК Кожув со победа ја почна 2020 тата, го стопи Еуро Никел во Кавадарци со плус 23

Тимот на Кожув од Гевгелија со  победа ја започна 2020 тата. На гостувањето во Кавадарци во првиот меч по зимската пауза, гевгелискиот состав забележа...

Дополнителни ваучери од АМС за спортските клубови од Југоистокот, кој се доби и во колкави износи ?!

Агенцијата за млади и спорт ја објави листата со дополнителните ваучери за финансиска поддршка на спортските клубови во државата. Станува збор за дополнителни 6...

Кожув со 85 поени, 39 скока и 20 асистенции по меч, е најдобар тим по 8 кола, покажа статистиката...

Кошаркарската федерација излезе со клупска статистика за сработеното во изминатите осум првенствени кола при што констатира дека гевгелиски Кожув е една од најдобрите екипи...

Гевгелиски Кожув не го дава врвот, ги надигра и ФМП за шеста победа во првенството

Кошаркарите на Кожув од Гевгелија ја забележаа и шестата победа во шампионатот откако на свој терен славеа против Академија ФМП со 87:78 со која...

Кошаркарите на Кожув со убедлива победа над МЗТ Уни Банка – врзаа три победи и станаа лидери

По несреќниот пораз во првото коло, кошаркарите на Кожув од Гевгелија врзаа три последователни победи со кои го првзеде лидерското место во најелитното кошаркарско...

КК ,,Кожув’’ од Гевгелија крои Шампионски состав, се засили со литванецот Зданавичиус (видео) а го донесе и србинот Павловиќ

Гевгелиски Кожув на дваесетина дена пред почетокот на новата сезона почна да се засилува и да прави тим за високи дострели ова сезона во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица наскоро турнир во мал фудбал „Благој Истатов“ со награден...

Идниот месец во Струмица ќе се одржи турнир во мал фудбал посветен на фудбалската легенда Благој Истатов вреден милион денари или 16 илјади евра...