дома тагови Богородица

таг: Богородица

Татко и син од Богородица – гевгелиско во притвор, се сомничат за недозволено поседување оружје и муниција (ВИДЕО)

Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против татко и син од селото Богородица, кои во своите домови неовластено држеле поголемо...

Во напуштен објект во Богородица и стан во Гевгелија пронајдени 15 килограми марихуана (ФОТО)

На 23.04.2023, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија и Полициската станица Гевгелија...

Тешко повреден возач откако излетал од патот Богородица – Стојаково, соопшти МВР

Денеска (08.01.2023) во 04.20 часот било пријавено дека на локалниот пат помеѓу с.Богородица и с.Стојаково, патничко возило „фолксваген бора“ со беровски регистарски ознаки, управувано...

Кај ,,Мрзенска река” откриени 12 мигранти во ,,бмв” кое не застанало на полицијата кај Богородица

Денеска  во реонот на село Богородица, гевгелиско, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Богородица дале знак за запирање на...

Обезбедени се пари за санација на полски патишта во општините Богданци, Гевгелија, Валандово и Струмица

Преку Центарот за развој на Југоисточниот плански регион ќе се врши санација на полски патишта во општините Богданци, Валандово, Гевгелија и Струмица со цел...

Почина жител од Стојаково општина Богданци откако со патничко возило излетал од локалниот пат за Богородица

Жител од населеното место Стојаково општина Богданци почина, откако утрово  излетало од локалниот Стојаково-Богородица со патничко моторно возило ,,сеат леон'' во кое била и...

На патот Богданци-Гевгелија во камион откриени 211 мигранти од Бангладеш и Пакистан, возачот приведен

Синоќа пред полноќ припадниците на Регионалниот центар за гранични работи  Југ од Гевгелија во камион со полуприколка откри 211 мигранти.  Биле превезувани во тешко...

Кои полски патишта во општините Богданци, Гевгелија, Ново Село и Босилово ќе се обноват преку Центарот за развој на...

Во општините Богданци, Гевгелија, Ново Село и Босилово ќе се санираат и обновуваат полските патишта до обработливите површини, откако Центарот за развој на Југоисточниот...

Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со фалсификувани документи

Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според...

На железничката во Гевгелија откриени 62 мигранти во два товарни воза кои пристигнале од Грција

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од ПС ,,Богородица'' на железничката станица во Гевгелија во два случаи откриле дури 62 мигранти, кои биле...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарите на Струмица на чекор од Шампионската титула – потврдата се...

Одбојкарите на Струмица се на чекор од освојување на шампионската титула откако вечерва во салата Парк во Струмица ја забележаа и втората победа над...