OK Струмица викендов по осмиот КУП трофеј – се очекува неизвесност кај девојките !

490

Најдобриот одбојкарки тим во последнава деценија во земјава – ОК Струмица 47&72, викендов во Кавадарци треба да ги истрча последните ,,100” метри од одбојкарскиот КУП на Македонија и да се закити со осмиот КУП трофеј во клупската историја. Според ждрепката за прв противник ќе го имаат тимот на Шкендија од Тетово против кого оваа сезона беше неприкосновен а за новата титула ќе се сретне со подобриот од дуелот меѓу Вардар и Универзитет Тетово. Струмичани се сметаат за апсолутни фаворити кои во првенството немаат пораз. Според програмата, полуфиналните мечеви се закажанни во петок.

16.00 Вардар – Универзитет во Тетово

19.00 Шкендија– Струмица 47&72

Двата струмички женски одбојкарски тима Наковски Волеј и Струмица Женни ќе играат со Јанта Волеј и Работнички Скопје. Според многумина токму во двата полуфинални меча од женската конкуренција, се очекува неизвесност иако предност се дава на скопските тимови кои осетно се засилија пролетва. Мечевите ги играат во сабота

16.00 Јанта волеј Кисела вода – Наковски волеј

16.00 Струмицажени – Работнички Скопје

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.