Училиштата во Сушица и Мокриево ќе се греат на пелети, општина Ново Село ќе инсталира нови системи за затоплување

Подрачните училишта во Сушица и Мокриево ќе добијат системи за топловодно греење на пелети откако општина Ново Село доби грант од 26 илјади евра ...

Николче Стоилков кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на општина Ново Село

Актуелниот претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ - Николче Стоилков  е кандидат за градоначалник на Ново Село од ова партија за претстојните градоначалнички избори...

Никола Андонов кандидат на СДСМ за градоначалник на Ново Село

Екс градоначалникот на Општина Ново Село и бизнисмен Никола Андонов е адутот на владејачката СДСМ за предвремените градоначалнички избори што ќе се одржат во...

По објавата на Дрнка.МК – на општинскиот сајт на Ново Село го нема Стојчев како Градоначалник

Името на Боро Стојчев веќе не стои како Градоначалник на Општина Ново Село на официјалниот општински сајт. Речиси цели четири месеци од дадената оставка...

Стојчев и понатаму Градоначалник на Ново Село – нема кој да го смени на општинскиот сајт

Повеќе од четири месеци како Боро Стојчев си поднесе оставка од градоначалничката функција во општина Ново Село, на официјалната веб страна на општината  сеуште...

Кои се можни кандидати на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ за Градоначалник на општина Ново село

Како што наближува рокот за објавување на официјалните кандидати за градоначалничките избори во општина Ново село така се повеќе се стеснува кругот на можните...

Фото – Општина Ново село ги исчисти дивите депонии во атарот Колешино

Општина Ново село заедно со комуналното претпријатие Комуна, деновиве почнаа да ги чисат дивите депонии. Акцијата започна од атарот на селото Колешино . Според...

Дупките на патот кон ГП Ново село санирани, оштетените возачи спремаат тужби

Сите дупки на магистралниот патен правец кон граничниот премин Ново село се санирани и пополнети. По силниот граѓански притисок и герилите од активистите за...

Герила : Ловат риби во кратерските дупки на патот Струмица – ГП Ново село

Млади активисти деновиве со герила акција предупредија за дупките на патот Струмица, граничен премин Ново село кои се полни со вода и преставуваат опасност...

Градоначалник на Ново село ќе се избира на 21 април

На 21 април годинава во општина Ново село паралелно со претседателските ќе се одржат и вонредните Локални избори за избор на нов градоначалник на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...