Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со фалсификувани документи

Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според...

Бендот ,,Криза’’ со вокалисти од Гевгелија, Негорци, Богданци и Валандово со трибјут концерт за Тоше Проески во ,,Де Факто’’

Во петок на 24 ти јануари во ,,Де Факто’’ во Гевгелија, бендот ,,Криза’’ ќе одржи тричасовен трибјут концерт за Тоше. На концертот кој ќе...

Гевгеличанецот Љупчо Трајков го фати светиот крст од Вардар и посака многу среќа на своите сограѓани ова година

Во конкуренцијата на 30 тина момчиња кои се фрлија по светиот крст во реката Вардар во Гевгелија, 30 годишниот  Љупчо Трајков од Гевгелија имаше...

Гевгеличанец лишен од слобода оти парично измамил граѓани за да добијат средства од Фондот за пензиско

Струмичката полиција информираше дека вчера попладне од слобода бил лишен 41 годишниот И.П. од Гевгелија под сомневање дека извршил кривично дело ,,измама’’. Како што...

МЗШВ издава земјиште во Струмица, Гевгелија, Валандово, Радовиш за кое земјоделците сметаат дека е слободно и сами ќе покренат...

Течат јавните повици на МЗШВ за издавање под закуп земјоделско земјиште во државна сопственост во општините Струмица, Валандово, Гевгелија и Радовиш за кои земјоделците...

Обвинителството од Гевгелија отвори истрага и предлага притвор за насилникот од Мелница за обид за силување во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка велечко осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на...

Обид за силување во гевгелиско Негорци, насилникот од велешко Мелница фатен и лишен од слобода

Денеска во периодот помегу 14,00 и 14,30 часот, во семејна куќа во гевгелиското населено место Негорци, врз Ј.Т од страна на непознат сторител било...

На железничката во Гевгелија откриени 62 мигранти во два товарни воза кои пристигнале од Грција

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници од ПС ,,Богородица'' на железничката станица во Гевгелија во два случаи откриле дури 62 мигранти, кои биле...

Гевгелиски Ин Трејд најдобра екипа на новогодишниот турнир ,,Есперо” во Гевгелија – Тодоровски најдобар играч

Новогодишниот турнир во мал фудбал ,,Есперо 2019/20“ во организација на ФК „Кожуф“ и под покровителство на Општина Гевгелија, заврши со триумф на екипата ,,ИН...

Дечиња во Струмица, Гевгелија, Радовиш, Валандово, Богданци и Дојран со Бадникови поворки го најавуваат Христовото раѓање

Пеејќи ја Божиќната песна ,,Вечниот Бог’’ по улиците на Струмица, Гевгелија, Радовиш, Валандово, Богданци, Дојран, повеќе стотици деца ќе го најават Христовото раѓање. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Жител од Богородица гевгелиско лишен од слобода оти превезувал Турци со...

Полицијата уапси 68-годишен жител на село Богородица и двајца турски државјани кои биле во неговото возило бидејки биле со фалсифиувани документи соопшти МВР. Според...