Се проектира експресен пат од ГП Ново Село до Смоквица Гевгелијa, со обиколница на Струмица, кажа директорот на Државни...

При денешниот увид на рехабилитација на патниот правец Струмица- Ново Село, првиот човек на Државни патишта - Зоран Китанов информираше дека се проектира експресен...

Фатена група од 48 мигранти од Бангладеш кај струмичко Костурино – префрлени во транзитниот центар во Гевгелија

Во координирана акција на полициски службеници од СВР Струмица и регионалните центри ,,Исток'' и ,,Југ'' синоќа пред полноќ била откриена група од 48 мигранти...

Отворени сметки за донации за помош на погодените семејства чии станови изгореа во Гевгелија

По пожарот кој пеплоса шест стана во Гевгелија а оштети и други, Здружението на станари ,,Ристо Чавдаров 25’’ упатува апел до сите хумани луѓе...

Греалка причина за пожарот кој пеплоса шест стана во Гевгелија, општината на станарите им обезбеди времено сместување и парична...

Вклучена греалка во напуштен стан на ЈПССДП го предизвикал пожарот во станбената зграда на улицата Ристо Чавдаров во Гевгелија во кој  целосно изгореа шест...

Неколку стана изгореа во стамбена зграда во Гевгелија, повредени нема но пожарот предизвика огромна штета

Претпладнево околу 11 часот во стамбена зграда на улицата ,, Ристо Чавдаров,, во Гевгелија избувна пожар во последниот кат од зградата при што првично...

Хари Мата Хари со концерт на гевгелиската Смоквијада која ќе понуди разновидни специјалитети од зрели смокви

Во организација на здружението ,,ТеРа'' од Гевгелија при крајот не месец август ќе се одржи традиционалната манифестација ,,Смоквијада'' која има за цел популаризација на...

Приведен жител од Стојаково кој со камион превезувал 79 мигранти кај Гевгелија

Во координирана акција, полицајците од станицата на ГП ,, Богородица'' заедно со полицајци од Унгарија,  кај Гевгелија сопреле камион во кој биле натоварени дури...

Градоначалникот Сашо Поцков го чистеше Армискиот парк и ги повика сограѓаните да дадат свој придонес за чиста и зелена...

Вработени во општина Гевгелија заедно со градоначалникот Сашо Поцков но и од  тамошното комунално претпријатие, граѓани, еко акивисти и планинари од Гевгелија  учествуваа во...

Министерот Димковски и директорката Лукаревска пазаруваа во Гевгелија и ги скенираа сметките промовирајки ја апликацијата Мој ДДВ

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски заедно со директорката на УЈП Сања Лукаревска денеска пазаруваа во маркет во Гевгелија и ги скенираа...

Државните инспектори да утврдат од каде доаѓа непријатната миризба во Гевгелија која и мене ми пречи, вели градоначалникот Поцков

Првиот човек на Гевгелија Сашо Поцков, потврди дека и тој лично ја има почуствувано непријатната реа што се шири во ноќните часови во градот,...
Parno MB

НАЈПОПУЛАРНИ

pzuprimaderma

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Севе со ,,Гас, гас’’ ја вжешти атмосферата на втората музичка вечер...

Облечена во црно чипкино боди и долги црни чизми, Северина ја вжешти атмосферата на втората музичка вечер од Струмица опен фестивалот. Околу два часа...