Направи здрава детоксикација од непотребна нотификација, оти по неколку часа дневно губиме за известувањата на мобилен !

Направи здрава детоксикација од непотребна нотификација оти најмалку 70 пати на ден ни „титка“ мобилниот а ние се ,,лепиме“ за да провериме какво известување...

Полицијата најави пријава за гевгеличанец кој се сомничи дека вршел криумчарење мигранти

На 03.01.2024 во просториите на Одделениете за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Гевгелија бил извршен службен разговор со А.Н.(33) од Скопје и Д.Т.(31)...

Градоначалници, екологисти и професори се потпишаа „Кожуф“ да стане Национален парк – на потег државата !

Градоначалниците на Гевелија, Кавадарци, Демир Капија, преставници на повеќе еколошки и планинарски здруженија но и професори од Природно математичкиот факултети при Универзитетот Кирил и...

Гевгеличани се собраа на плоштадот и со богата културно забавна програма ја дочекаа Новата 2024 година (ФОТО)

Голем број гевгеличани, како и гости од другите градови, ја дочекаа Новата 2024 година на Градскиот плоштад во Гевгелија. Општина Гевгелија, трета година по...

Колку чини новогодишното украсување на Струмица, Валандово, Гевгелија и Радовиш и кои фирми ги добија тендерите !?

Речиси 108 илјади евра чинат јавните набавки за новогодишно украсување на Струмица, Валандово Гевгелија и Радовиш со што општинските власти донесоа новогодишна магија и...

Фото: Гевгелија блесна во предновогодишна атмосфера – поставени украсени елки и светлечки фигури !

Гевгелија блесна во предновогодишната магија. Овие денови во централното градско подрачје и на повеќе јавни места се поставени украсени елки и светлечки фигури кои...

Во Гевгелија на плоштадот ќе има организиран дочек на Новата 2024 година со богата културна и музичка програма !

Гевгеличани Новата 2024 година ќе може да ја дочекаaт на Градскиот плоштад, соопштија општинските власти кои ја објавија и програмата што ќе се случува...

Охридска фирма за 78 илјади евра внатрешно ќе ги опремува Младинскиот дом во Богородица и Културниот во Моин Гевгелиско

Охридска фирма ќе ги уредува Младинскиот дом „Мите Танов-Коми“ во Богордица и Домот на културата во населното место Моин. На распишаната јавна набавка фирмата...

За симнување апликации на мобилен давајте ги само неопходните дозволи, вели Tik tokerot Динев

Во секојдневието мобилните станаа реалност. Во желбата да се биде IN речиси секој симнува по некоја апликација на својот мобилен се со цел полесено функционирање....

Работилница за изработка на Интегрален план на Општина Гевгелија за локален развој

Општина Гевгелија, во соработка со УНДП и Швајцарската агенција за развој и соработка, започнува со подготовките за изработка на Интегрален план за локален развој....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Сообраќајки кај Брајковци валандовско и на обиколницата кај Богданци – ...

На 17.06.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на регионален пат 1401, делница помеѓу село Страниште и „Марвинска клучка“, кај село Брајковци, валандовско, се случила...