Ѓорѓиев со најатрактивен поен во групата Ц за пласман на Европското, објави ЦЕВ (видео)

1150

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација Никола Ѓорѓиев го има најдобриот и најатрактивен поен во групата Ц од квалификциите за пласман на Европското првенство ова година. Вака одлучи ЦЕВ која ги објави петте најдобри  поени од играчите на трите репрезентации што беа на турнирот во Скопје а преку кој Турција и Македонија обезбедија пласман.

Ова ќе биде второ учество на македонската одбојкарска репрезентација на Европско натпреварување откако забележа две победи над Босна и едната против Турција како втора најдобропласирана селекција од групата Ц го трасираше патот кон најдобрите европски одбојкарски држави. Според официјалниот сајт на ЦЕВ, Ѓорѓиев со 88 поени е најефикасен поентер во групата Ц од квалификациите.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.