Хитот на Гоце Арнаудов ,,Злато си ми ти’’ во интерпретација на Живко Донев (видео)

1949

Струмичкиот пејач Живко Динев, некогашен член на „Браво Бенд“, сними видео со преработка на познатиот хит на Гоце Арнаудов – „Злато си ми ти“ објави порталот СтрумицаНет наведувајки дека наскоро на YouTubeќе бидат објавени и дополнителни 15 музички преработки 

Живко Динев во неговата изведба го придружуваат членовите на „Арија бенд“ како и други соработници, во секоја песна одделно, целиот материјал е визуелно сниман во хотелот „Александар Палас“ во Скопје. Зад аудио и видео продукцијата стои „Блекмеџик продукција“

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.