Фудбалерот Сашко Пандев стана угостител, отвори градска кафеана ,,Мерак’’

1904

Фудбалерот и капитен на Академија Пандев – Сашко Пандев неодамна отвори угостителски објект насловен како ,,Градска кафана – Мерак ,, која се наоѓа во просториите на некогашен ,,Белви” спорти гимназијата во Центарот за култура Антон Панов во Струмица

,, Ова предизвик за мене и се надевам дека ќе се докажам и во ова област. ,,Мерак“ нема да биде градска кафеана само за спортистите туку за сите ,,мераклии” на квалитетен вкусен залак, пријатна атмосфера и беспрекорна услуга. ,,Мерак” ќе биде во тек со сите угостителски новитети но и кафеана каде ќе има музика во живо .  Се надевам дека ќе ја оправдеме довербата кај сите наши гости бидејки од утрински појадок до ноќни забави ,,Мерак” ќе биде тука за сите кои што сакаат да уживаат,, ни изјави Сашко Пандев од Академија Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.