Трим патеката кон манастирот „Свети Илија“ над Струмица се забранува за рекреација

1763

Врз основа на мерките и препораките на Владата на Република Северна Македонија за превенција од ширење на коронавирусот, а по наредбата донесена од Општинскиот штаб за заштита и спасување, од вчера трим патеката до манастирот „Свети Илија“ во Струмица се затвора за рекреативни движења на граѓаните, информираа од општина Струмица

Од таа причина од општината апелираа до граѓаните од сите возрасни групи да ја почитуваат оваа мерка, бидејќи таа е во интерес на нивното здравје.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.