Тамара Тодевска со ,,PROUD’’ придружувана од Гарванлиев, Јанева и Гиговска во финалето на Евровизија во Израел

2915

Тамара Тодевска со придружните вокали од Струмица,  Александра Јанева, Васил Гарванлиев и младата Антониа Гиговска обезбедија пласман во евровизиското финале во Тел Авив Израел.  Тие беа дел од 10 те финалисти од втората полуфинална евровизиска вечер откако на сцената ја изведоа ,, PROUD’’ . По седум години пауза ова Македонија со новото име ќе биде дел од финалната вечер на големото музичко шоу што го следаат стотици милиони гледачи

,,Сите зборуваат за тоа колку грандиозно звучи оваа песна на сцена’’ изјави по втората проба Александра Јанева која заедно со Гарванлиев и Гиговска пееа во позадина без да се појават на сцена каде блескаше Тамара

Васил Гарванлиев пак по првото преставување во Тел Авив ни изјави дека сите биле изненадени. Никој не верува дека сме толку моќни а со толку малку вокали истакна тогаш Гарванлиев

Македонскиот тим со ,,PROUD’’ повторно ќе биде изведена во сабота…

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.