Никој не верува дека сме толку моќни, со толку малку вокали, вели Гарванлиев за првата проба на Тамара со PROUD во Израел

3081

Тимот што ќе ја преставува Македонија на Евровизијата во Израел денеска ја имаше првата проба на евровизиската сцена во Тел Авив. Тамара Тодевска со песната ,,Proud” ја преставува државата на ова евровизиско натпреварување а како придружни вокали се јавуваат  Александра Јанева и Васил Гарванлиев од Струмица но и Антониа Гиговска. Со песната ,,Proud” и нејзината порака, македонскиот тим веќе го привлекле вниманието на многубројните екипи. Како што ни кажа Васил Гарвналиев првата проба била Гром и сите биле изненадени од моќта на гласвовите

,, Првата проба ја имавме денеска и беше гром. Никој не може да верува дека сме толку моќни а толку малку вокали. Ние сме многу горди а ќе ги направиме сите горди на нас” кусо ни кажа Гарваналиев

Како што дознава Дрнка.МК на сцената во Тел Авив ќе биде само Тамара додека придружните вокали Јанева, Гарванлиев Гиговска нема да се гледат за да може да се истакне моќта на песната

Еве како помина првата проба. Македонија настапува на 16 мај во рамките на втората полуфинална вечер…..

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.