Струмичка Беласица со победа ја почна Втората лига, славеше против Детонит во Радовиш (видео)

1129

Стартуваа мечевите од Втората фудбалска лига на Македонија источно и западно друштво кои годинава ќе бројат по 10 екипи. Струмичка Беласица која лани се натпреварувае во елитата, второлигашкото натпреварување го стартуваше со победа. Славеше со 2:0 во Радовиш проитв Детонит.

Васил Крстев во 11 тата минута од мечот и Александар Коцев од пенал во 67 минута беа стрелци на головите за струмичани

Победа забележа и тимот на Кожуф од Гевгелија кој на госутвањето кај Локомотива славеше со 2:0.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.