Струмица домаќин на 45 тото издание на боречкиот турнир „Македонски бисер“

720

Утре во Струмица почнува 45. издание на Традиционалниот меѓународен турнир во борење во слободен стил за сениори.Како што најавија од Боречката федерација на Македонија на турнирот се очекува да учествуваат борачи од Русија, Англија, Куба, Косово, Хрватска, Молдавија, Србија, Грција, Албанија, Бугарија,Словенија и Република Северна Македонија.

Борбите почнуваат утре претпладне во салата на Средното училиште „Димитар Влахов“ во Струмица, а финалните борби, свеченото отворање и доделување на медалите е закажано за попладне.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.