Радовишки Детонит Плачковица славеше против струмичка Беласица на стартот од Втората лига

571

Денеска стартуваа мечевите од Втората фудбалска лига која ова првенствена сезона ќе брои 16 екипи од кои три од Југоистокот. На старотот од сезоната ждрепката посака да се одигра меѓуградско дерби меѓу екипите на Детонит Плачковица и Беласица во Радовиш каде славеа домаќините со 2:0 полувреме 1:0.

Пораз претрпеа и фудбалерите на Кожув од Гевгелија кои на свој терен загубија од битолски Пелистер со 4:2

ВТОРА ЛИГА – 1. КОЛО
Арсими – Вардар 0-1
Кожуф – Пелистер 2-4
Охрид – Тетекс 2-1
Локомотива Пехчево – Гостивар 2-3
Каменица Саса – Беса 1-2
Караорман – Воска спорт 0-2
Детонит Плачковица – Беласица 2-0
Борец – Слога Виница (24. август)

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.