Полицијата приведе жител од гевгелиско Богородица, во неговиот дом пронајдени семки од канабис

4420

Гевгелиската полиција денеска приведе жител од населното место Богородица гевгелиско откако со судска наредба извршиле претрес во неговито дом при што биле пронајдени 228 семки од растението канабис но и предмети со остатоци од прашкаста материја, соопшти МВР

,,Денеска (23.12.2021), полициски службеници од ОВР Гевгелија – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода С.Г.(44) од с.Богородица, гевгелиско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 228 семки од растението канабис и повеќе предмети со остатоци од прашкаста материја. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 215 од Кривичниот законик,, стои во известувањето од МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.