Пепи Ѓоргиев од Гевгелија кој играше за албанската Теута потпиша за Академија Пандев

2621

Фудбалерот од Гевгелија добро познат на струмичката јавност Пепи Ѓеоргиев својата кариера ќе ја продолжи во Академија Пандев. Ѓеоргиев кој досега настапуваше за албанската ,,Теута Дуреш’’ а претходно за кратовски Силекс и официјално стави потпис за ангажман во есенскиот вицешампион во домашното првенство.

Ѓеоргиев кој игра во офанзивниот дел, претходно има настапувано и во Беласица, Брегалница од Штип каде беше еден од пооефикасните фудбалери но и во матичниот Кожув.

Ѓеоргиев пред новогодишните празници  ги израдува штитениците на Центарот „Мајка Тереза“  во Гевгелија со новогодишни пакетчиња. Тогаш кажа дека сака да предизвика насмевки на дечињата посакувајки им убави празници и многу здравје во 2022.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.