Пандевци славеа против Тиквеш во Кавадарци за втора победа (видео од головите)

936

Фудбалерите на Академија Пандев со 2:0 забележаа победа против новајлијата во Првата фудбалска лига на Македонија, екипата на Тиквеш во Кавадарци. Избраниците на Васоски одиграа мудро и максимално ги искористија шансите со кои во Струмица се вратија со нови три бода. Мартин Мирчевски и дефанзивецот Коста Манев беа стрелците на головите. Мирчевски својот 4 ти погодок во првенството го постигна во 45 минута додека Манев во 49 минута.

Со втората победа од три кола, Академија Пандев без пораз заедно со екипите на Шкупи и Ренова се на водечките позиции. Следното коло Академија Пандев игра со Ренова на свој терен

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.