Пандевци славеа против Македонија ЃП во Скопје, Марио Крстовски стрелец на головите (видео)

1352

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа нова победа во првенството со која се пробиваат на средината од прволигашката табела. Во Скопје повторно ја совладаа Македонија ЃП пролетва, овој пат со 2:1. Марио Крстовски беше стрелец на двата гола за тимот од Струмица кој ja прокнижи 9 тата победа во првенство и ја продолжи успешната серија по доаѓањето на Васоски на клупата и новите засилувања.

Тимот на Академија Пандев во среда на 7 април повторно ќе се соочи со тимот на Македонија ЃП овој пат во рамките на полуфиналето од КУПОТ кој е единствен меч за освојување на трофејот од ова натпреварување (фото www.gol.mk)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.