Пандевци го решија Работнички во Скопје уште во првото полувреме со 3:0 (видео од головите)

875

Фудбалерите на Академија Пандев забележаа победа на гостувањето кај Работнички со 3:0 со што се пробија на втората позиција на прволгиашката табела намалувајки ја предноста на лидерот Шкупи на само пет бода. Одлична игра на избраниците на Александар Васоски кои мечто го решија во првото полувреме постигнувајки ги сите три гола со кои на своето конто сега имаат вкупно 25 бода.

Младиот Ване Крстевски го отвори резултатот и тоа во 7 минута од мечот. Три минути подоцна Мартин Мирчевски зголеми на 2:0 а во финишот од првите 45 минути беше стрелец и од белата точка со што ги постави конечните 3:0 а на своето конто го запиша и 13 тиот првенствен гол со што е најефикасен во Првата фудбалска лига на Македонија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.