Павле Витанов ја отпеа ,,Розо моја“ за можна победа во шоуто „Никад није касно“ – еве како да гласате !

14890

Струмичанецот Павле Витанов со изведба на песната ,,Розо моја“ се бори за победа во музичкото ТВ Шоу ,,Никад није касно“. Тој доби позитивни критики од тричленото жири во студиото за изведбата но и одлуката да пее на македонски. Во финалето се пласираа вкупно 12 кандидати кои се бораат за една од трите победнички титули.

,,Беше одличен. Воодушевени сме од неговата изведба“ кажаа членовите од жирито

Во ова шоу ќе има тројца победници и тоа од страна на жири кое брои 23 члена, смс гласовите од повеќе држави и тоа Македонија, Србија, Босна и Црна гора но и од гласовите кои ќе стасаат на ФБ на овој ЛИНК.

Станува збор за осмата сезона на ова музичко телевизиско шоу во кое вкупно се натпреваруваа 72 натпреварувачи. Витанов во финалето стаса со онлајн гласовите од гледачите од цел свет.

За Витанов можете да гласате на 145 333 со СМС порака 6 и преку Фејсбук на следниот линк: https://nnk.app.do/nikad-nije-kasno-glasanje-finale-02-07…

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.