Милушев донесе победа за Беласица против прилепчани за лидерство во Втората лига Исток

1092

Фудбалерите на Беласица минимално славеа против прилепска Победа на стадионот ,,Благој Истатов’’ во Струмицаза да се искачат повторно на лидерската позиција во Втората фудбалска лига Исток. Александар Милушев во 61 минута го постигна голот за прва позиција во ова натпреварување каде дури 4 екипи според досегашните резултати се во игра за исчекор во Првата лига

Беласица покажа мудрост на теренот и ги чекаше грешките на противникот. Милушев ја искористи шансата и ја затресе мрежата на Победа кој напаѓаше но не го најде вистинскиот пат за реми.

Беласица има скор од 8 победи едно реми и два пораза и со вкупно 25 бода се лидери бод повеќе од штипска Брегалница а два од гевгелиски Кожув. За првата позиција во игра се и Тиквеш од Кавадарци и полетниот Кит Го од Пехчево

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.