Коста Костадинов прогласи победа во Струмица со околу 4000 гласа разлика

951

Кандидатот за градоначалник за Струмица од коалицијата предводена од СДСМ Костадин Костадинов прогласи победа во првиот изборен круг од овие локални избори. Пред насобраните граѓани пред партискиот штаб се обратија Костадинов и Даскаловски кои кажаа дека на овие локални изобри забележале победа со разлика од околу 4 000 гласа разлика.

Паралелно кажаа дека ќе го имаaт и мнозинството во Советот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.