Две лица повредени откако патничко возило излетало од патот кон Ново Село, кај зубовска раскрсница

928

Утрово во 04.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека на магистралниот пат Струмица – Ново Село, на делницата помеѓу крстосницата за с.Зубово и Ново Село, И.С.(22) од с.Ново Село, управувајќи патничко возило „пежо“ со струмички регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот, соопшти полицијата

,, Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди, додека сопатникот И.Н.(19) од Ново Село се здобил со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Струмица,, стои во информацијата од СВР Струмица чии екипи извршиле увид на местото на настанот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.