дома тагови Јован Вукашиновиќ

таг: Јован Вукашиновиќ

Вукашиновиќ, Велкова и Тренова со сребро на Државното шаховско во Струмица и обезбедија пласман на Светското во Италија (фото)

Тројца членови на ШК „Цареви Кули“ од Струмица се закитија со сребрени медали на Државното шаховско првенство за млади што се одржува во „Сириус“...

ШК „Цареви Кули“ Струмица од Државното во Струга се врати со четири медали и двајца Шампиони !

На младинското Државно шаховско првенство на Македонија кое се одржа во Струга, ШК „Цареви Кули“ од Струмица освои одлични резултати освојувајки вкупно 4 медали...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Разнопромет АС – Струмица со ,,Роденденска недела“ и попуст на 40...

Од 22 до 27 јули струмичката компанија Разнопромет АС ја спорведува традиционалната „Роденденска недела“ при што нуди попуст на околу 40 илјади артикли кои...