дома тагови Филип Пасков

таг: Филип Пасков

Младите каратисти од „Шихан“ Струмица освоија 9 медали во кати на Државниот Шампионат меѓу кои 6 злата (фото)

Вкупно 9 медали од кои шест златни освоија младите каратистки од КК Шихан од Струмица на Државниот Шампионат за кати во сите возрасти во...

Избрани и најдобрите млади спортисти на Струмица во индивидуалниот спорт за 2022

На манифестацијата Избор на спортист на Општина Струмица беа избрани и најдобрите млади спортисти во индивидуалниот спорт.  За најдобар беше прогласен 16 годишниот Александар...

Струмички Шихан со 9 медали од Државниот Шампионат во карате, Филип Пасков со две титули (фото)

Младите каратисти од струмичкиот карате клуб ,,Шихан’’ на последното Државно првенство во традиционално карате се закитија со вкупно девет медали и повторно се истакнаа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

УХМР најави нестабилно време со пороен дожд, грмежи и силен ветер

Од среда до почетокот на следната седмица подрачјето на нашава земја ќе биде под влијание на серија на влажни бранови кои што ќе предизвикаат...